Degustacja, a picie piwa – diabeł tkwi w szczegółach

Piwo to jeden z najpopularniejszych trunków, po który bardzo chętnie sięgają Polacy. Wbrew pozorom nie jest tylko złocistym płynem z pianą – chmiel to ponad 300 ukrytych aromatów. Niestety wiele osób, a szczególnie mężczyzn nie zawsze potrafi docenić jego prawdziwe walory, stawiając czasem na ilość, a nie na jakość. Istnieje jednak sposób, jak pokazać im czym jest prawdziwa degustacja piwa.

W ostatnim czasie na popularności zyskały piwa pochodzące z lokalnych browarów. Coraz więcej osób rezygnuje z koncernowych piw, wybierając zamiast nich mniej znane marki, które cieszą się często lepszą jakością i różnorodnością smaków. Zamiast „sześciopaka” zwykłego piwa można zainwestować w mniej butelek bardziej wyszukanego regionalnego trunku, wspólnie odkrywając nowe nuty smakowe. Poza miłym spędzeniem czasu można bawić się próbowaniem rzadkich gatunków piwa, udowadniając, że może być to również trunek dla koneserów, a nie jedynie procentowy uprzyjemniacz czasu.

Delektowania się piwem można się nauczyć, a jednym ze sposobów jest kurs degustacji piwa. W trakcie takiego szkolenia pod okiem doświadczonych degustatorów można nauczyć się, jak odróżniać rodzaje piwa i profesjonalnie je opisywać, w jaki sposób odróżnić piwa rzemieślnicze od zwykłych, a także poznać tajniki wyrobu piwa. Kurs realizowany w formie koneserskiego spotkanie żądnych wiedzy miłośników piwa może okazać się prezentowym strzałem w dziesiątkę. Rytuały serwowania, testy węchowe, techniki oceny, degustacja – to składowe elementy kilkugodzinowego szkolenia.

Polacy bardzo lubią piwo, jednak nie zawsze potrafią wydobywać jego prawdziwy smak i docenić jego różnorodność. Przede wszystkim warto wiedzieć, czego w trunku szukać i jak to w nim odnaleźć. Dlatego podczas degustacji w pierwszej kolejności skupiamy się na walorach zapachowych piwa i jego bukiecie, a dopiero następnie próbujemy jego smaku. Odkrywania nut i rodzajów piwa można nauczyć się od profesjonalistów, którzy wiedzą o nim wszystko, a swoją wiedzą dzielą się w trakcie kursu degustacji piwa – podkreśla Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

W kameralnej atmosferze pasjonaci złocistego napoju, mogą poznać tajniki kiperskiej sztuki oraz ocenić i spróbować unikalnych gatunków piwa. Kurs profesjonalnej degustacji może okazać się ciekawym i praktycznym prezentem dla mężczyzny, który wzbogaci jego wiedzę i pokaże mu w jaki sposób i kiedy należy serwować każdy rodzaj piwa.

Kurs degustacji to dobry krok w kierunku piwnej edukacji i szerzenia kultury picia piwa, tym bardziej iż spożycie piwa w Polsce rocznie wynosi średnio 98 l na osobę. Dla miłośników złocistego trunku udział w takim spotkaniu to połączenie przyjemności z możliwością zdobycia sporej dawki kiperskiej użytecznej wiedzy, zazwyczaj niedostępnej dla przeciętnych piwoszy.