Jednym z wiodących trendów w urządzaniu kuchni są obecnie monochromatyczne wnętrza w żywych kolorach. Odchodzimy od tradycyjnych bieli i beżów na rzecz bardziej żywiołowych barw, które mają współgrać z naszym temperamentem i stylem życia. Kolorowe fronty doskonale komponują się z urządzeniami AGD w odcieniach szarości i czerni.

Nie bój się żywych barw

Zgaszona żółć, świeża zieleń, zaskakujący turkus, czy nostalgiczny koral – to tylko niektóre z kolorów, które, gdy je odpowiednio zaaranżować, nadadzą kuchni niepowtarzalnego charakteru. Kolorowa kuchnia może mieć różne oblicza. Odważniejsi zdecydują się na urządzenie pomieszczenia w jednej tonacji, stawiając na ściany i fronty mebli w tym samym kolorze. Inni ożywią monochromatyczne wnętrza kolorowymi dodatkami. Bez względu na to, pod jaką postacią zaprosimy kolory do naszych kuchni, niezwykle ważna jest harmonia i balans.

Jak działają na nas kolory?

Zrezygnowanie z bezpiecznej bieli, beżów i szarości i postawienie na bardziej intensywny kolor w kuchni może wydawać się ryzykowne. Aby uniknąć kolorystycznego zamieszania, najlepiej zdecydować się na jedną barwę i bawić się jej odcieniami. Warto wziąć też pod uwagę fakt, iż niektóre kolory kojarzą się z określonym nastrojem. Zieleń uspokaja, relaksuje i wprowadza w dobry humor. Czerwień natomiast najsilniej oddziałuje na nasze zmysły, podnosząc ciśnienie krwi oraz pobudzając apetyt. Niebieski przywodzi na myśl kojący szum morza, koi nerwy i sprzyja koncentracji. Jego przeciwieństwem jest żółty, który dodaje energii i wywołuje pozytywny nastrój. To od nas zależy, jak chcemy się czuć w najważniejszym pomieszczeniu w domu, w którym nie tylko gotujemy, ale często spędzamy czas z rodziną. Nie mniej ważne są urządzenia AGD, które powinny tworzyć wraz z frontami mebli elegancką i spójną całość. Wśród nich największym i najbardziej wyróżniającym się jest lodówka.

Technologia i styl

Nowoczesne urządzenia marki Samsung dopasują się do najodważniejszych kuchennych aranżacji oraz indywidualnych potrzeb użytkowników. Gdy decydujemy się urządzić kuchnię w jednym kolorze, ale nie planujemy zabudowywać urządzeń AGD, doskonałym rozwiązaniem może okazać się lodówka z serii Kitchen Fit™. Ten model można obudować, a jego krawędzie nie będą odstawać od linii mebli. Klasyczne wolnostojące lodówki również można bezproblemowo wpasować we wnętrze kuchni w nieoczywistym kolorze. Dzięki stylowym wykończeniom eleganckim detalom, urządzenia marki Samsung stanowią spójną całość z frontami mebli w odważnych kolorach. Niezwykle ważne jest także kolor wykończenia urządzenia. Lodówki w kolorze Stal Nierdzewna czy Grafitowa Stal dodadzą szlachetności monochromatyczny aranżacjom w żywych kolorach. Z kolei wykończenie w Czarnym Szkle będzie mocniej kontrastować z kuchenną zabudową i nada wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Bez względu na to, ile koloru zdecydujemy się wprowadzić do naszej kuchni, odpowiednio dobrane urządzenia AGD są w stanie nadać wnętrzu eleganckiego sznytu, jednocześnie zapewniając naszemu jedzeniu najlepsze warunki przechowywania.